esmaspäev, 3. veebruar 2020

Robootikavõistluse First Lego League Lääne-Eesti eelvoor

Laupäeval, 1.veebruaril toimus Haapsalu kultuurikeskuses robootikavõistluse First Lego League Lääne-Eesti eelvoor. Selleaastane teema oli linnaehitus. 
Meie koolist osales 3.klassi robootikatiim Legomeistrid. Võistlus on mõeldud 9-16-aastastele noortele. Seega olime meie ühed noorimatest. 
Pika võistluspäeva jooksul tutvustasid õpilased oma loodud roboti disaini ja programme, võistlesid  robotimängus ning  tutvustasid oma projekti ühe linnaprobleemi kohta, milleks meie meeskonnal oli Pärnu linna kolmas sild. Kõige pinevusttekitavam oli kindlasti robotimäng, kus 2 ja poole minuti jooksul pidi programmeeritud robot lahendama nii palju väljakutseid kui võimalik. Koostöö kaaslasega, oskuslik roboti käsitsemine, täpne sihtimine, võistluslärm, tiksuv kell. See oli närvesööv nii võistlejatele kui pealtvaatajatele. 
Parima meeskonna tulemuse - 310 punkti - kõrval oli meie 175 punkti suurepärane. Ja milline kogemus! Näha roboteid ja programme, mida ehitavad 8.-9.klassi õpilased. See oli silmaringi avardav. Õpilasi juhendas õpetaja Katrin Kurvits.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar