esmaspäev, 21. oktoober 2019

Kokkuvõte meie kooli CodeWeek üritustest 2019.a

Robootikatund koos lasteaialastega

CodeWeek ürituste raames olid meie koolis esmaspäeval, 7.oktoobril külas Kesklinna lasteaia viimase rühma lapsed, kellele 8.s klassi õpilased tegid robootikatunni.

8. klassi õpilased olid selleks põhjalikult valmistunud õpetaja Kairi juhendamisel, ülesanded olid põnevad ja jõukohased. Väikesed pidid lahendama ülesandeid nii Beeboti kui ka Ozoboti roboteid kasutades. Tunni lõpus panid lapsed Beebotid üheskoos tantsima.

Robootikatund koos 1.klassiga

8.c klassi õpilased viisid läbi robootikatunni ka 1.klassi õpilastele. Õpilased said lahendada erinevaid robootika ülesandeid kolmes erinevas pesas, kasutades Ozobot ja Beebot roboteid. Tunni lõpus panime Beebotid sünkroonis tantsima.
1. klasside õpilased olid üksmeelselt nõus, et neile meeldis see tund väga.

Visuaalne programmeerimine Scratch Junioriga

Meie kooli tahvlites on olemas tasuta äpp Scratch Jr. Selle rakendusega saab valida, muuta või luua tegelasi, panna tegelasi erineval moel liikuma, vestlema. Saab valida või luua erinavaid taustu. Tekstivabasid plokke kokku pannes ehk programmeerides saab anda tegelastele erinevaid käsklusi. Tegevuse tulemuseks on animatsioon. Koolitajateks olid õpetajad Lemme ja Katrin K.

Sel korral õpetasime Scratch Jr nii HEV õpilastele kui ka õpetajatele silmaringi avardamiseks.

8.a klassi 6 poissi. Kui algul õpetaja mainis sõna 'programmeerima', siis oli kõigi nägudel veidi ehmunud ilme, kuid õige pea saadi aru, millega tegu ja siis oldi väga innukad Scratchijad. Kaks poissi tahtsid seda äppi oma telefoni alla laadida. Kahjuks töötab Scratch Jr ainult tahvlites.
6.a klassi õpilased olid ka agaralt kaasa tegemas. Mõned tublid joonistajad disainisid enda tegelased ja huvitavad taustad.

Õpetajad kogunesid peale tunde, kui väsitav koolipäev oli läbi saanud. Ka õpetajad olid õhinaga programmeerimas. Väsimust ei paistnud enam kuskilt. Kui õpetajatelt küsiti, kas teeme selle kohta jätkukoolituse, siis vastasid enamus särasilmselt: jaa!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar